Τιμή μας να φιλοξενούμε τον Φίλιππο Μανδηλαρά σήμερα στην Βιβλιοθήκη μας! Γράφει για παιδιά και εφήβους, αρθρογραφεί, μεταφράζει. Πολυβραβευμένος και πολυδιαβασμένος. Η προσέγγιση του, η υπέροχη γραφή του τον κατατάσσει δικαίως ανάμεσα στους σπουδαίους της Παιδικής μας λογοτεχνίας! Πως ήταν ως παιδί, πως προσέγγισε τρία βιβλία του, ποια είναι η σχέση του με τους Καλικάντζαρους; Ακούστε τον σε όσα ενδιαφέροντα έχει να μας πει εδώ στο 1ο μέρος .
Φιλοξενούμε τον πολυβραβευμένο συγγραφέα παιδικής λογοτεχνίας Φίλιππο Μανδηλαρά
![](https://palaiofaliro.gr/wp-content/uploads/2020/12/65A99348-30AE-4139-9E86-AD1E2CA138FE.jpeg)